כתוב את הכותרת כאן

כתוב את הכותרת כאן

הגנה עצמית לנשים בראשון לציון

הגנה עצמית לנשים בראשון לציון וברחבי הארץ

הקרב מגע התפתח בשנות ה-30 כאמצעי להגנתה של הקהילה היהודית בבריטסליבה בתקופת הפרעות נגד היהודים. יהודי צעיר בשם אימי ליכטנפלד גדל לתוך מציאות מאתגרת וכישוריו הספורטיביים הייחודיים יחד עם האיומיים היומיומיים  הביאו אותו לכדי פיתוח שיטת הגנה הבנויה ממספר אומנויות לחימה עם שילוב התנועות הטבעיות של הגוף. לימים, עם עלייתו של אימי לישראל, לאחר מסע ארוך שכלל לחימה נגד הנאצים בחזית הצפון אפריקאית הוא הצטרף אל הפלמ”ח והטמיע את השיטה בפלוגות הלוחמות. עם הקמתו של צה”ל ייסד והקים אימי את מחלקת הקרב מגע ובנה את השיטה כפי שמלמדים עד היום.

לקראת סוף שנות ה-60 פרש אימי לאזרחות והחל להטמיע את השיטה במסגרת אזרחית לתלמידיו בנתניה. לאחר כשני עשורים הקרב מגע הפך לשיטה ולאומנות לחימה מוכרת ובכירי תלמידיו הפיצו את התורה בארץ ובעולם.

כיום, שנת 2019, ניתן ללמוד קרב מגע כמעט בכל עיר גדולה בישראל. אימי השאיר אחריו ירושה מקצועית אדירה. אלפי תלמידים ותלמידות בכל הגילאים לומדים קרב מגע, כל אחד ממניעיו השונים וכל אחד מסיבותיו (היסטוריה של תקיפה, הנאה, כיף, השתתפות בחוג ספורט, רצון לרכוש כלים להגנה עצמית וכו’).

המועדון של עמית פורת בראשון לציון

עמית פורת, יליד 1979, עסק כל חייו באימונים של אומנויות לחימה. עם הצטרפותו לצה”ל הפך עמית למדריך קרב מגע ומאז ועד היום עמית מעביר הכשרות וקורסים לדברים ולנשים בארץ ובעולם.

עמית, תושב העיר, פתח מועדון גדול בראשון לציון ובמקביל לניהול והדרכה במועדון הוא נוסע ברחבי ישראל ומעביר הכשרות לנערות ולנשים במסגרות שונות. בנוסף, עמית נוסע עשרות פעמים בשנה לחו”ל ומעביר סמינרים וקורסי מדריכים במדינות רבות.

במסגרת המועדון עמית מלמד קרב מגע לנערות בראשון לציון, אם במסגרת קבוצתית “לנשים בלבד” או במסגרת קבוצות מעורבות. בקבוצת גיל מבוגרת יותר, עמית מעביר שיעורי קרב מגע לנשים בראשון לציון במסגרת קבוצתית מעורבת או “לנשים בלבד”, כמו גם שיעורים פרטיים (ליחידות או לזוגות).

הדרכת קרב מגע לנשים- טכניקות ייחודיות

חשוב לציין שהשוני בין המינים (מבנה פיזי, אביזרי לבוש ועוד) מכתיבים לנו את שיטת ההדרכה. למשל, חלק מהאיומים הפיזיים באים לידי ביטוי במשיכת השיער של האישה, האיום מחייב שימוש בטכניקת הגנה שונה ממה שמלמדים גברים… בנוסף לנקודות תורפה גופניות קיימות גם נקודות תורפה ומגבלות במקורן בלבוש של האישה כמו למשל, ריצה והימלטות עם עקבים או ניסיון לתת בעיטה כחלק מהגנה כשהמותקפת לובשת חצאית… לא כל מדריכי קרב המגע בקיאים ומיומנים בטכניקות הגנה לנשים. עמית, במסגרת תפקידיו כמדריך בכיר פיתח ולימד אלפי נשים (במסגרות צבאיות, אזרחיות, בארץ וברחבי העולם) טכניקות קרב מגע ייעודיות להגנה של נשים מתקיפות.

לסיכום

אם ברצונכן להצטרף לאחת הכיתות של עמית בראשון לציון או שאתן מעוניינות לקחת חלק בהכשרה (חוג או קורס זמני) של עמית ברחבי הארץ ( קורס קרב מגע לנשים בתל אביב או קורס קרב מגע לנשים בירושלים) אל תהססו, התקשרו לעמית והוא ישמח לסייע ולתאם איתכם הדרכה 0547551009.

 

×

שלום!

לחץ על אחד הנציגים שלנו למטה כדי לשוחח בצ'אט ב- WhatsApp או שלח לנו דוא"ל imkmoffice@gmail.com

× כיצד נוכל לעזור?