כתוב את הכותרת כאן

כתוב את הכותרת כאן

הגנה עצמית לנשים

הגנה עצמית לנשים

נשים באופן טבעי, מבלי רצון להכליל, נמצאות יותר מאשר גברים, בתרחישים בהם הן מוטרדות, מאוימות או מותקפות לשם אלימות או כתוצאה מכוונה מינית. בכל שנה בישראל עשרות נשים נרצחות ע”י הבעלים שלהן, מאות מותקפות על רקע מיני, אלפים מוטרדות ועוד עשרות אלפים מרגישות מאוימות או נמצאות בסיטואציות שקרובות מאוד לאלימות גופנית כנגדן.

התופעה אינה אופיינית רק למדינת ישראל ואינה נמצאת במדדים יוצאי דופן בישראל יחסית למדינות מערביות אחרות בעולם, יחד עם זאת זוהי תופעה שלילית שמדינת ישראל חייבת לטפל בה בכל המעגלים האפשריים: משרד החינוך- הסברה, משרד הרווחה- הגופים הסוציאליים, משרד הפנים- משטרת ישראל וגורמי האכיפה, ומשרד המשפטים בהיבט של החקיקה והענישה. מעבר לצעדים שהמדינה אמורה וצריכה לבצע נשים רבות פונות ומבקשות לרכוש כלים ואמצעים להגן על עצמן אם באמצעים חומריים (נשק אישי, גז מדמיע וכו’) ואם ע”י למידה השתתפות במסגרת קורס קרב מגע לנשים או בכל מסגרת לגיטימית של הגנה עצמית לנשים.

חוג הגנה עצמית לבנות

קרב מגע הינה שיטה מוכחת להגנה עצמית, משנות ה-80 היא הפכה גם לאומנות לחימה הנלמדת במסגרת חוגים כמו ג’ודו, קראטה ועוד. למעשה הקרב מגע כיום מהווה פלפורמה ללמידה של הגנה עצמית אך לא רק. במסגרת חוג הגנה עצמית לבנות אנו עובדים על ביטחון עצמי, מסוגלות פיזית, כושר גופני, גוף בריא וכו’. ההשתתפות בקורסים ובחוגים שלנו מגיל צעיר (מגיל 6 ואילך ) משפרת את המוטוריקה, מחזקת את הביטחון העצמי ונותנת בטווח הארוך שקט להורים. בגילאים הצעירים אנו ממליצים לקיים שיעורים קבוצתיים מעורבים של בנים ובנות, הניסיון אומר שבגילאים צעירים ההבדל בין המינים זניח (מבחינת יכולת פיזית וגם מבחינה חברתית ומקצועית) ורק בגילאים מתקדמים יותר ניתן לחלק את הבנים והבנות לקבוצות נפרדות (אך לא תמיד).

קורס הגנה עצמית לנערות

בגילאים מתקדמים יותר, גיל נערות (חטיבת ביניים ותיכון) אנו שמים דגש גדול יותר על הפערים הפיזיים ועל התרחישים שהופכים לרבים יותר, גם האיומים גדלים ולשם כך קיימות טכניקות מתאימות (הלבוש השונה של הנערות- עקבים, חצאיות, צמות ארוכות מהווה נקודות תורפה ומגבלות בחלק מהתרחישים כמו גם יתרונות במספר מצומצם שלהם).

בגילאים הצעירים אנחנו מקפידים על כושר גופני, חיזוק תחושת המוסגלות והביטחון העצמי אך בניוגד לגיל הילדים אנו משקיעים משאבי זמן ואימון באימונים טכניים על תרחישים מציאותיים כמו השתחררות מחניקות, יציאה ממצבי תקיפה מרובת משתתפים, חטיפות, טכניקות אגרוף ובעיטות ועוד.

לאורך השנים גילינו כי במסגרת קורס להגנה עצמית לנערות לפלטפורמה החברתית יש חשיבות רבה. לשאלה אם נערות צריכות להיות בקבוצה “לבנות בלבד” או קבוצה מעורבת אין תשובה ברורה. לרוב אנחנו לוקחים החלטות בהתאם לגודל הקבוצה ולדינמיקה שנוצרת. בכל מקרה גם אם אנחנו מקיימים קבוצה מעורבת של נערים ונערות ביחד, אנחנו מקדישים שיעורים רבים לאורך השנה לקהל הנשי. אחד היתרונות בקיום קבוצה מעורבת בגיל הנערות הוא שבאימונים של נערות ונערים אחד עם השני יש לנו אפשרות לדמות מקרי בוחן הכי קרובים למציאות.

קורס הגנה עצמית לנשים

השתתפות בקורס הגנה עצמית לנשים או בחוג קרב מגע עונה על מספר צרכים מרכזיים:

  • אישה שחוותה הטרדה או תקיפה מינית בעברה ואינה רוצה להיות קורבן פעם נוספת.
  • כל אישה אשר חשה מאוימת בסביבת מגוריה או עבודתה ומעוניינת בקבלת כלים פרקטיים בהגנה עצמית.
  • השתתפות במסגרת חברתית מהנה, הוצאת אנרגיה ושריפת קלוריות בריאה ואיכותית.
  • רצון להתאמן באומנות לחימה לא תחרותית בסביבה נוחה יותר וידידותית למשתתפיה.

צריך להבדיל בין קורס זמני אשר תחום בזמן (נניח 6 מפגשים) בו אנו ממליצים לגוף המארגן לקיים מפגישם “לבנות בלבד” ובין השתתפות בחוג קבוע במועדון פעיל בו נמליץ ברוב המקרים לקחת חלק בפעילות של קבוצת בוגרים מעורבת (גברים ונשים).

לסיכום, ההשתתפות בפעילות קרב מגע לא מיועדת רק לחיילות או נשים שעברו תקיפה או הטרדה, אנו ממליצים לקחת חלק בפעילות קרב מגע כאמצעי למניעה של תקיפה עתידית, לחיזוק הביטחון העצמי, לביצוע אימוני ספורט איכותיים ובעיקר בשביל הגוף והנפש.

לפרים נוספים ניתן לפנות לעמית פורת בטלפון 054-7551009. עמית מקיים קורסים לנשים בארגונים רבים ברחבי הארץ ובכל שנה מעביר הכשרות למאות נשים שנים בארץ ובעולם.

×

שלום!

לחץ על אחד הנציגים שלנו למטה כדי לשוחח בצ'אט ב- WhatsApp או שלח לנו דוא"ל imkmoffice@gmail.com

× כיצד נוכל לעזור?